Відпочинок: 5-14 днів
Орієнтовна відстань: 2400 км
Країни через які проходить маршрут: Угорщина*, Сербія, Чорногорія

Зміст

Обмеження COVID-19
Мова
Валюти та розрахунки
Підготовка
Перетин Україно-Угорського кордону
Специфіка транзиту Угорщиною
Вартість палива в Угорщині
Перетин кордону з Сербією
Платні дороги Сербії
Вартість палива в Сербії
Перетин кордону з Чорногорією
Проїзд дорогами Чорногорії
Вартість палива в Чорногорії
Будва, Чорногорія
Котор, Чорногорія

* Маршрут побудовано саме через Угорщину ??, оскільки якщо їхати через Румунію ??, то відстань на 100 км. менша, але витрати часу на 4 години більші. В Румунії більшість доріг не автомагістралі, мають 1.5 смуги в одну сторону, та проходять населеними пунктами з відповідними обмеженнями швидкості.

Маршрут на Google Maps: https://goo.gl/maps/iCjYuRfVS6ae5Dys6

Мова

В Угорщині не виникає проблем зі спілкуванням англійською мовою, в Сербії — складніше. В Чорногорії все чудово з англійською і багато хто розуміє російську.

Валюти та розрахунки


Угорщина — форинти, вони потрібні лише для оплати туалетів на де-яких заправках (і то є лайфхаки).

Сербія — динари, якщо збираєтесь зупинятись для ночівлі, то готівка може знадобитись для розрахунків в ресторанах.

Чорногорія — євро, що дуже зручно

Підготовка

?? Для в'їзду в Чорногорію немає ніяких обмежень
?? для транзиту (саме транзиту!) Сербією непотрібно жодних додаткових документів якщо транзит триває до 12 годин.
?? для транзиту Угорщиною потрібне підтвердження мети поїздки (бронювання в Чорногорії), також є специфіка проїзду і дозволених місць заправки та зупинки. Якщо у вас та всіх пасажирів є сертифікат вакцинації, то в'їзд дозволений без обмежень.


Рекомендуємо наступний порядок дій:

  • Знайти житло на сайтах Booking або AirBnb
  • Забронювати житло, роздрукувати підтвердження бронювання, зберегти їх у файл (PDF)
  • Заїхати в страхову компанію і оформити поліси медичного страхування та зелену карту на авто.
  • Вирушати на кордон з Угорщиною

Для перевірки — перелік всіх документів які потрібні для поїздки:

  • Закордонний паспорт
  • Посвідчення водія
  • Тех.паспорт автомобіля
  • Поліс медичного страхування з покриттям COVID-19
  • Поліс Зелена карта (страхування відповідальності власника авто)
  • Роздруковані підтвердження бронювання житла

Перетин кордону Україна-Угорщина

Перетнути кордон з Угорщиною можна лише у двох пунктах пропуску "Тиса" (поблизу м. Чоп) та "Лужанка" (поблизу м. Берегово) якщо ви не вакциновані, для вакцинованих осіб з сертифікатом вакцинації дозволений проїзд через всі пункти пропуску.

На пункті пропуску "Тиса" велика зона нейтральної смуги, це міст через річку Тиса, і саме до цього пункту пропуску веде траса Київ Чоп, тому затримки з перетином кордону можуть бути більші. Перетин кордону у КП "Лужанка" буває швидше ніж у "Тисі". При під'їзді (за 1-2 км) до пункту пропуску, можна побачити, що права смуга зайнята чергою з мікроавтобусів, якщо ви рухаєтесь на легковому авто, оминаєте цю чергу до синьої заправки ANP, чи УкрНафта з лівого боку від дороги. На зустрічній смузі буде стояти знак в'їзд заборонено. Зупиняєтесь перед знаком, або якщо вже стоять легкові автомобілі, то за ними. Якщо знаку нема, то проїжджаєте ближче до в'їзду у пункт пропуску. Якщо побачите справа легкові автомобілі, то запитайте чи це черга, якщо так, то ставайте за ними. У разі чого прикордонники на в'їзді пояснять що вам робити, навіть, якщо ви не туди стали.

При тому, що наш автомобіль у серпні 2020 року був 8 перед в'їздом у пункт пропуску, кордон ми перетинали 9 годин.

Пункти пропуску на карті та їх завантаженість можна переглянути на сайті Державної прикордонної служби України:
https://dpsu.gov.ua/ua/map

Специфіка транзиту Угорщиною

Віньєтка в Угорщині - оплата доріг

В Угорщині передбачено оплату за користування дорогами. Найпростіше купити віньєтку через Інтернет: https://e-autopalyamatrica.hu/en/

Віньєтка на 10 днів для легкового автомобіля буде коштувати € 13, на 1 місяць — € 17,70.

Коли саме купляти віньєтку?
Як тільки ви пройдете контроль на Угорський стороні, при виїзді з пункту пропуску Лужанка – Берегшурань, одразу як тільки почались перші метри звуження дороги є з'їзд праворуч, там можна зупинитись і купити віньєтку через Інтернет без використання роумінгу, оскільки там ще працюють всі оператори мобільного зв'язку України. Купляєте через сайт, вам приходить на пошту підтвердження, і можна вирушати далі. Віньєтку перевіряють на виїзді з певних автозаправок, щоразу це інше місце. Перевірка відбувається так, що при виїзді вас зупиняють на 1 хв, перевіряють чи дійсна віньєтка за номером вашого авто, і якщо все окей, то пропускають вас далі.
Детальніше про оплату доріг, обов’язкове обладнання в автомобілі та інші нюанси щодо проїзду країною читайте у статті про Угорщину

Специфіка проїзду Угорщини у зв'язку з COVID-19

Для громадян України дозволено транзит територією Угорщини. Для невакцинованих осіб зупинятись можна лише на визначених місцевою владою заправках, на жодних інших пунктах відпочинку чи заправках зупинятись суворо заборонено, за цим стежить поліція. Особисто ми у 2020 році тричі бачили поліцейський автомобіль, який заїжджав на стоянки і заправки де заборонено зупинятись транзитним автомобілям.

На ваш автомобіль можуть приклеїти наклейку, таку як зображено на фото нижче. Якщо вам потрібно знайти заправку де можна зупинитись, то перед кожною заправкою стоять знаки, перший за 2 км до заправки, потім за 1 км до заправки, потім за 500 м до заправки, і на всіх них немає жодних відміток, чи призначена ця заправка для транзитних зупинок. І тільки вже на знаку з'їзду на заправку буде жовтий значок транзиту, такий як на наклейці авто. На такі заправки можна з'їжджати.

Онлайн карта, де можна зупинятись в Угорщині (якщо у вас не буде доступу до Інтернету, то зробіть скріншоти карти):
Карта транзитних маршрутів і зупинок в Угорщині

Наклейка на автомобіль при транзиті Угорщини

Вартість палива в Угорщині

Бензин € 1.563
Дизель € 1.618
Газ € 0.86

Перетин кордону з Сербією

За останньою інформацією з соц. мереж, на кордоні з Сербією утворюються черги в 3 км., така черга проїжджає пункт пропуску орієнтовно за 3 години. Враховуйте це при плануванні поїздки.
Переглянути камери на кордоні можна на сайті: mup.gov.rs. На сайті в лівому стовпчику натисніть на посилання Horgos Border Crossing щоб побачити камери на Угорсько-Сербському кордоні Horgos
Можна пробувати їхати на інші пункти пропуску, але що там відбувається невідомо.

Платні дороги Сербії

Оплата доріг в Сербії

У Сербії передбачена оплата доріг за пройдену відстань. Перший пункт оплати знаходиться через 27 км. від прикордонного пункту пропуску Horgos на автомагістралі A1. Це шлагбауми, через які потрібно проїхати сплативши за проїзд.
Детальніше про оплату доріг, обов’язкове обладнання в автомобілі та інші нюанси щодо проїзду країною читайте у статті про Сербію

Вартість палива в Сербії

Бензин € 1.563
Дизель € 1.618
Газ € 0.86

Перетин кордону з Чорногорією

Зазвичай проїхати кордон можна дуже швидко.
Камери на кордоні Чорногорії
Pljevlja – Prijepolje (Rance)
Bijelo Polje – Prijepolje (Dobrakovo)
Rožaje – Novi Pazar (Dračenovac)

Дороги Чорногорії

У Чорногорії не передбачено оплати за користування дорогами. Крім тунелі Созіна і паромних переправ. Будьте уважні, багато доріг Чорногорії — гірські, з серпантинами. Пригадайте способи гальмування на затяжних спусках, та слідкуйте за власним самопочуттям та самопочуттям пасажирів, часто закачує.
Детальніше про тунелі, переправи, обов’язкове обладнання в автомобілі та інші нюанси щодо проїзду країною читайте у статті про Чорногорію

Вартість палива в Чорногорії

Бензин € 1.563
Дизель € 1.618
Газ € 0.86

Будва, Чорногорія

Курортне, гамірне місто, головний курорт Чорногорії. Вночі з набережної чути дискотеки, вдень все місто на морі, а ввечері оживає життя в ресторанчиках на набережній. В порту стоїть багато яхт. Українців в Чорногорії добре знають. Місцеве населення добре розуміє російську мову і, навіть, говорять нею, з англійською теж проблем немає. Будва — більше молодіжний курорт. При цьому завжди приємно ввечері прогулятись вузькими вуличками старого міста.

Ціни в Чорногорії не високі
Є великі стоянки, платні. З місцем для стоянки на вулиці дуже складно, краще бронювати готель з місцем під стоянку.
Будва, Чорногорія Будва, Чорногорія Будва, Чорногорія Будва, Чорногорія Будва, Чорногорія Будва, Чорногорія
Будва, Чорногорія Будва, Чорногорія
Будва, Чорногорія Будва, Чорногорія

Котор, Чорногорія. Паромна переправа

Координати на карті Google Maps: https://goo.gl/maps/aaJY4vzZ6uGGyAzB9
Офіційний сайт: http://ferry.co.me/

Котор — симпатичне містечко Чорногорії. Можна прогулятись містом, набережною, піднятись у фортецю, звідти відкривається гарний вид на весь залив. З Котору ходять екскурсії у «Голубі печери», в яких дуже приємно купатись, коли навколо прозора синьо-голуба вода. Ті, хто відпочивав у Которі, кажуть, що і відпочивати там добре.

€ 4,50 для легкового авто
20 хв на переправу
0.8 – 1.2 € за годину (безкоштовні паркінги відсутні)
Котор, Чорногорія. Паромна переправа Котор, Чорногорія. Паромна переправа Котор, Чорногорія. Паромна переправа