Відпочинок: 5-21 день
Орієнтовна відстань: 2800 км
Країни через які проходить маршрут: Угорщина, Хорватія

COVID-19. В’їзд і транзит з туристичною метою

В’їзд

Вакциновані — так
ПЛР-тест — 72 год
Тест на антиген — 48 год

Транзит

Є обмеження
Тести повинні бути зроблені до перетину кордону, не пізніше ніж вказана кількість годин
Ситуація змінюється дуже оперативно, ми можемо не встигнути оновити інформацію, тому перед поїздкою обов'язково звіряйтесь з офіційним сайтом МЗС: tripadvisor.mfa.gov.ua

Мова

Як в Угорщині так і в Хорватії не виникає проблем зі спілкуванням англійською мовою

Валюти та розрахунки


Угорщина — форінти, вони потрібні лише для оплати туалетів на де-яких заправках (і то є лайфхаки).

Хорватія — куни, обміняйте невелику суму грошей у куни, зустрічаються ресторани, які приймають лише готівку, розрахунки на місцевих ринках теж тільки готівкою.


Підготовка

Для в'їзду в Хорватію потрібно:
💉 або бути вакцинованими
🧪 або негативний результат ПЛР тесту зданого не пізніше ніж за 72 годин до перетину Хорватського кордону
🩸 або тест на антиген зданий не пізніше ніж за 48 годин до перетину Хорватського кордону

Потрібне підтвердження бронювання житла на весь період перебування та реєстрація на сайті entercroatia.mup.hr

Рекомендуємо наступний порядок дій:

 • Знайти житло на сайтах Booking або AirBnb, але ще не бронювати
 • Якщо ви вакциновані, то не виконуйте кроки щодо тестування
 • Записатись на здачу тесту ПЛР/антиген, результат тесту має бути якомога швидше. Наприклад у Львові точно роблять терміновий тест лабораторії Ескулаб і Медікавер.
 • Здати тест, при здачі обов'язково вкажіть ваше прізвище та ім'я так, як вони вказані у закордонному паспорті. З досвіду, здавши тест о 7 ранку, результат можна отримати о 15-16 годині.
 • Забрати результати тестів на бланках лабораторії з "мокрою" печаткою перекладені на англійську мову
 • Якщо результати всіх учасників подорожі негативні, то виконуємо наступні дії
 • Заїхати в страхову компанію і оформити поліси медичного страхування та зелену карту на авто.
 • Забронювати житло, роздрукувати підтвердження бронювання, зберегти їх у файл (PDF)
 • Зареєструвати своє перебування на сайті entercroatia.mup.hr (англ. мовою), також потрібно додати збережені файли бронювання. Результатом буде файл, про те, що вам дозволено в'їзд. Його потрібно роздрукувати і покалсти під вітрове скло автомобіля при перетині Хорватського кордону.
 • Вирушати на кордон з Угорщиною

Для перевірки — переік всіх документів які потрібні для поїздки:

 • Закордонний паспорт
 • Посвідчення водія
 • Тех.паспорт автомобіля
 • Оригінал ПЛР тесту на англ. мові
 • Поліс медичного стархування з покриттям COVID-19
 • Поліс Зелена карта (страхування відповідальності власника авто)
 • Роздруковані підтвердежння бронювання житла у Хорватії
 • Роздрукований бланк після реєстрації на сайті entercroatia.mup.hr

Перетин кордону Україна-Угорщина

Перетнути кордон з Угорщиною можна лише у двох пунктах пропуску "Тиса" (поблизу м. Чоп) та "Лужанка" (поблизу м. Берегово)

На пункті пропуску "Тиса" велика зона нейтральної смуги, це міст через річку Тиса, і саме до цього пункту пропуску веде траса Київ Чоп, тому затримки з перетином кордону можуть бути більші. Перетин кордону у КП "Лужанка" буває швидше ніж у "Тисі". При підїзді (за 1-2 км) до пункту пропуску, можна побачити, що права смуга зайнята чергою з мікроавтобусів, якщо ви рухаєтесь на легковому авто, оминаєте цю чергу до синьої заправки ANP, чи УкрНафта з лівого боку від дороги. На зустрічній смузі буде стояти знак в'їзд заборонено. Зупиняєтесь перед знаком, або якщо вже стоять легкові автомоблі, то за ними. Якщо знаку нема, то проїжджаєте ближче до в'їзду у пункт пропуску. Якщо побачите справа легкові автомобілі, то запитайте чи це черга, якщо так, то ставайте за ними. У разі чого прикордонники на в'їзді пояснять що вам робити, навіть, якщо ви не туди стали.

При тому, що наш автомобіль у серпні 2020 року був 8 перед в'їздом у пункт пропуску, кордон ми перетинали 9 годин.

Пункти пропуску на карті та їх завантаженість можна переглянути на сайті Державної прикордонної служби України:
https://dpsu.gov.ua/ua/map

Специфіка транзиту Угорщиною

Віньєтка в Угорщині - оплата доріг

В Угорщині передбачено оплату за користування дорогами. Найпростіше купити він'єтку через Інтернет: https://e-autopalyamatrica.hu/en/

Віньєтка на 10 днів для легкового автомобіля буде коштувати € 13, на 1 місцяь — € 17,70.

Коли саме купляти він'єтку?
Як тільки ви пройдете контроль на Угорський стороні, при виїзді з пункту пропуску, одразу як тільки почались перші метри звуження дороги є з'їзд праворуч, там можна зупинитись і купити він'єтку через Інтернет без використання роумінгу, оскільки там ще працюють всі оператори мобільного зв'язку України. Купляєте через сайт, вам приходить на пошту підтверждення, і можна вирушати далі. Він'єтку перевіряють на виїзді з певних автозаправок, щоразу це інше місце. Перевірка відбувається так, що при виїзді вас зупиняють на 1 хв, перевіряють чи дійсна віньєтка за номером вашого авто, і якщо все окей, то пропускають вас далі.
Детальніше про оплату доріг, обов’язкове обладнання в автомобілі та інші нюанси щодо проїзду країною читайте у статті про Угорщина

Специфіка проїзду Угорщини у зв'язку з COVID-19

Для громадян України дозволено лише транзит територією Угорщини. Зупинятись можна лише на визначених місцевою владою заправках, на жодних інших пунктах відпочинку чи заправказ зупинятись суворо заборонено, за цим стежить поліція. Особисто ми тричі бачили поліцейський автомобіль, який заїжджав на стоянки і заправки де заборонено зупинятись транзитним автомобілям.

На автомобіль вам можуть приклеїти наклейку, таку як зображено на фото нижче. Якщо вам потрібно знайти заправку де можна зупинитись, то перед кожною заправкою стоять знаки, перший за 2 км до заправки, потім за 1 км до заправки, потім за 500 м до заправки, і на всіх них немає жодних відміток, чи призначена ця заправка для транзитих зупинок. І тільки вже на знаку з'їзду на заправку буде жовтий значок транзиту, такий як на наклейці авто. На такі заправки можна з'їжджати.

На зворотній дорозі прикордонники дали нам друковану карту транзитних зупинок, так от вона не співапдала з онлайн картою і реальністтю, тому уважно стежте за знаками і заїжджайте тільки на заправки позначені відповідним значком.

Онлайн карта, де можна зупинятись в Угорщині (якщо у вас не буде доступу до Інтернету, то зробіть скріншоти карти):
Карта транзитних маршрутів і зупинок в Угорщині

Наклейка на автомобіль при транзиті Угорщини

Вартість палива в Угорщині

Бензин € 1.306
Дизель € 1.307
Газ € 0.881

Перетин кордону з Хорватією

Кордон Угорщини і Хорватії спільний, тобто зупиняєтесь ви 1 раз і Угорські прикордонники передають ваші документи Хорватській стороні. Перед в'їздом на кордон документ, який згенерував вам сайт потрібно покласти під вітрове скло автомобіля. Не дивуйтесь, що прикордонники не звернуть на нього уваги, але так потрібно згідно правил.


Хорватські прикордонники переглядають результати тестів, бронювання, щось перевіряють у своїй базі даних і пропускають вас. Якщо черги немає, то займає це до 5 хвилин.

Приклад документу реєстрації на в'їзд у Хорватію

Платні дороги Хорватії

У Хорватії передбачена оплата доріг за пройдену відстань. Від Угорскього кордону до Загребу одна ділянка платної автомагістралі, яка коштує 44 HRK (€ 6,6). Після Загребу до Дубровніка теж платний автобан. Вартість проїзду від Загребу до Спліта 181 HRK (€ 24)

Вартість палива в Хорватії

Бензин € 1.306
Дизель € 1.307
Газ € 0.881

Спліт — пляжі, прогулянки, велосипеди

Хороше місце для відпочинку, якщо ви любите бувати в містах. У західні частині міста є великий парк, де можна гуляти, парк знаходиться на пагорбі і там є декілька оглядових майданчиків.

Пляжі

Bacvice Beach — найближчий до центру міста пляж, покриття — пісок, людей зазвичай багато і досить брудно. Душ — безкоштовний.
Firule Beach — трошки далі від центру, на 10 хв, покриття — пісок, менше людей, значно чистіший, якщо знаходиться відьна частинка пляжу, то діти полюбляють грати у футбол на піску. Душ — безкоштовний.
Obojena beach — знаходиться внизу парка, покриття — дрібний камінь, досить гострий. До пляжу йти близько 30 хв від центральної набережної, також можна добратись 12 автобусом, але він їздить приблизно раз на годину за чітким графіком. Душ на пляжі — безкоштовний.
Kasjuni Beach — ідеальний пляж для зустрічі заходу сонця, тут сонце найдовше. Недолік — душі на пляжі платні, 1-2 куни. Пляж майже на краю півострова де знаходиться парк. Рекомендуємо їхати туди велосипедом, де взати велосипед читайте нижче.
Bene — пляж встелений плиткою, зробленою з шліфованого каменю. Над пляжем сосни, місце дуже мальовниче. Пляж є кінцевою автобуса №12. Можна прийти сюди пішки приблизно за 25 хв від центру міста, але не за маршрутом автобуса, а північною частиною півострова з парком. На пляжі жеве кішка, чорно-білого окрасу, її звати Фелікс, як будете там, то передавайте їй привіт та привіт дідусю, що приходить щодня її годувати. Дідусь спілкується англійською і російською і саме він рекомендував дешевий і смачний буфет Fife в місті.

Спліт, Хроватія на автомобілі, пляжі Спліт, Хроватія на автомобілі, пляжі Спліт, Хроватія на автомобілі, пляжі Спліт, Хроватія на автомобілі, пляжі Спліт, Хроватія на автомобілі, пляжі Спліт, Хроватія на автомобілі, пляжі Спліт, Хроватія на автомобілі, пляжі

Оренда велосипедів

Найпростіше взяти прокатні велосипеди NextBike. У Спліті НекстБайк пропонує і звичайні, і електричні велосипеди. Вартість 5 HRK за годину.
Якщо ви хочете кращий велосипед, легший і з більшою кількісттю передач, то їх можна взяти на набережній в туристичному прокаті за 10 HRK за годину. Прокат називається і знаходиться: Avax rent a car (Obala Lazareta 3, 21000, Split)

Спліт, Хроватія на автомобілі - оренда велосипедів

Прогулянки

Довготривала прогулянка — парком Marjan Forest Park, оглядовий майданчик біля хреста, і другий оглядовий майданчик біля оглядової вежі рятувальників. Класно підніматись туди стежками зі сторони пляжу Bene. І потім спуститись в центр сходами.
Ввечері на центральній площі старого міста грає жива музика. Можна прийти туди і посидіти на сходах. Зазвичай досить атмосферно.

Спліт, Хроватія на автомобілі Спліт, Хроватія на автомобілі
Спліт, Хроватія на автомобілі Спліт, Хроватія на автомобілі
Спліт, Хроватія на автомобілі

Супермаректи, ринки і кафе

Супермаркети — TOMMY, їх багато в місті, достатній вибір продуктів.
Ринки — фруктові і овочеві ринки знаходяться поблизу двох кутів старого міста. Розрахунок на ринку лише готівкою. Фрукти і овочі коштують дорожче ніж у супермаркеті і продавці люблять намахати, наприклад дати підгнивші персики і т.п. Тому все перевіряйте та перераховуйте вартість.
Little Beer Shop — на Гугл карті, магазин де ввечері можна купити пиво і вибір його досить великий.
Fife — на Гугл карті, недорогий буфет, де можна досить смачно поїсти як в обід так і ввечері.

Спліт, Хроватія на автомобілі, кафе, набережна Спліт, Хроватія на автомобілі, кафе, набережна Спліт, Хроватія на автомобілі, кафе, набережна Спліт, Хроватія на автомобілі, кафе, набережна Спліт, Хроватія на автомобілі, кафе, набережна

Крка — національний парк

Вхід платний, 200 HRK (€ 27) зранку до 15 год, після 15 год — 150 HRK (€ 20)
2 – 8 год
Безкоштовний паркінг біля входу в парк стоянка на картах Гугл

У водоспадах можна купатись, це про головний вхід в парк зі сторони міста Лозоваць (Lozovac). Квиток діє на весь національний парк, тому реконмендуємо поїхати ще в інші місця парку.

Затишна місцина щоб глянути здалека на острів Вісовац (Visovac). Для того щоб подивитись вам вистачить 10 хвилин. Стоянка на Гугл картах

Roški Slap, Oziđana pećina cave та зелені пороги на річці Крка. Стоянка на Гугл картах. Сюди потрібно приїхати на декілька годин, бажано до 18 години, печера закривається о 18 год. Всі місця знаходяться у пішій доступності. В озері з видом на водоспад можна купатись. Зелені пороги дуже гарні і незвичні. А в печеру ми не встигли, але до неї 517 сходинок :)

Крка - Національний парк, подорож у Хорватію автомобілем Крка - Національний парк, подорож у Хорватію автомобілем Крка - Національний парк, подорож у Хорватію автомобілем Крка - Національний парк, подорож у Хорватію автомобілем Крка - Національний парк, подорож у Хорватію автомобілем Крка - Національний парк, подорож у Хорватію автомобілем Крка - Національний парк, подорож у Хорватію автомобілем Крка - Національний парк, подорож у Хорватію автомобілем Крка - Національний парк, подорож у Хорватію автомобілем Крка - Національний парк, подорож у Хорватію автомобілем Крка - Національний парк, подорож у Хорватію автомобілем Крка - Національний парк, подорож у Хорватію автомобілем

Плітвіцькі озера (Plitvička Jezera) — національний парк

Вхід платний, 200 HRK (€ 27) зранку до 15 год, після 15 год — 150 HRK (€ 20)
2 – 4 год
Паркінг біля входу в парк (платний 8 HRK/година) стоянка на картах Гугл

У парку є декілька маршрутів, A, B, C три одноденних маршрути. A — дуже короткий, буквально на годину. B — маршрут достатній для того щоб побачити все основне. А якщо ви любите погуляти, годинки 3-4, то вирушайте маршрутом C. З останньої точки маршруту їздить автобус (Station 3) до паркінгу біля другого входу (Station 2) і біля першого входу. Якщо ви скористаєтесь підказкою де паркуватись, то ми вказали паркніг біля входу 1 (Station 1). Про все інше вам скажуть фото.

Їхати безкоштовними дорогами досить довго, якщо ви не поспішаєте, то можна їхати, але дуже мальовничих пейзажів не попадалось. Від озер до Загреба точно вартує їхати автобаном. Дорогою зустрічалась поліція, яка ловила перевищення швидкості, тому будьте уважні на безкоштовних дорогах. Найкраще обирайте місцеву машину і рухайтесь за нею.

Плітвіцькі озера, Хорватія на автомобілі Плітвіцькі озера, Хорватія на автомобілі Плітвіцькі озера, Хорватія на автомобілі Плітвіцькі озера, Хорватія на автомобілі Плітвіцькі озера, Хорватія на автомобілі Плітвіцькі озера, Хорватія на автомобілі Плітвіцькі озера, Хорватія на автомобілі Плітвіцькі озера, Хорватія на автомобілі
Плітвіцькі озера, Хорватія на автомобілі Плітвіцькі озера, Хорватія на автомобілі
Плітвіцькі озера, Хорватія на автомобілі

Загреб

У Загреб ми попали в суботу ввечері. Все місто просто тусить. Ресторани і бари переповнені, біля оперного театру близько 1000 осіб сидять на сходинках, бордюрах і т.п.

З вільним місцем для стояник дуже проблематично, щоб знайти одне місце прийшлось зробити близько 5 кіл різними маршрутами.

Загреб, Хорватія. В Хорватію на автомобілі