Румунія, Трансільванія і Трансфагарашан
- TitleColor: #ffffff
- DateColor: #000000
- TitleOnImg: Yes
- SizeFont: 44
Тривалість: 4 дні
Орієнтовна відстань: 1250 км
Ночівель за кордоном: 3 ночівлі
Країни через які проходить маршрут: лише Румунія
Маршрут
Веселий Цвинтар – Монастир Барсана – Лісова залізниця – Сіґішоара – Криті сходи – Брашов – Замок Бран – Трансфагарашан – Сибіу – Замок Корвінів – Цитадель Алба-Юлія – Соляна копальня Турда – Клуж-Напока
Маршрут на Google Maps: https://goo.gl/maps/tWANNE51NN62CXcL6Мова
Великий відсоток населення розуміє і говорить англійською. Проблем з мовою не виникало. На вершині перевалу Трансфагарашан ми зустріли велосипедистів із Запоріжжя.
Валюта
У Румунії валютою є Румунські леї (код валюти RON). Найпростіше мати з собою банківську картку. З розрахунком карткою не пригадується проблем.
Весь маршрут ми проїхали без місцевої валюти, з карткою і готівкою в євро. Невелику суму грошей можете поміняти в готівку в містах. В кінці маршруту якщо у вас залишаться готівкові кошти можна заправитись, щоб не втрачати на курсовій різниці.
Перетин кордону
До першої точки маршруту найближче знаходиться пункт пропуску у Закарпатській області Солотвино-Сігету Мармацієй. Пункт пропуску невеликий, а перетин кордону відбувається через старий міст з дерев’яними балками і дерев’яним покриттям. Румунські прикордонники просять показати готівкові кошти, які маєте з собою.
Пункти пропуску на кордоні з Румунією:
- Дякове-Халмеу (Закарпатська область)
- Солотвино-Сігету Мармацієй (Закарпатська область)
- Порубне-Сірет (Чернівецька область)
- Рені – Молдова – Румунія (Одеська область) – від цього пункту пропуску до першої точки маршруту дуже далеко, при в’їзді з цієї сторони, рекомендуємо коригувати маршрут.
Пункти пропуску на карті та їх завантаженість можна переглянути на сайті Державної прикордонної служби України:
https://dpsu.gov.ua/ua/map
Платні дороги
В Румунії передбачено плату за дороги. Потрібно купити електронну віньєтку, це можна зробити на автозаправках Rompetrol, Petrom и OMV та у поштових відділеннях. Або купити її через інтернет на сайті: https://www.roviniete.ro/ru/
Віньєтка на 7 днів для легкового автомобіля буде коштувати € 3.
Детальніше про оплату доріг, обов’язкове обладнання в автомобілі та інші нюанси щодо проїзду країною читайте у статті про Румунію
Вартість палива у Румунії
Веселий Цвинтар – Cimitirul Vesel
Координати на карті Google Maps: https://goo.gl/maps/TQ4k3FBWKDFLSEgj7
Цвинтар з кольоровими дерев’яними надгробками, на кожному написані дотепні тексти або вірші про життя цієї людини чи причини її смерті. Популярне туристичне місце. Цікаво, один раз побувати.
Монастир Барсана – Mănăstirea Bârsana
Координати на карті Google Maps: https://goo.gl/maps/48K79KULAuptgBNPA
Офіційний сайт: http://manastireabarsana.ro
Монастир, побудований з дерева. Найвища споруда – церква висотою 57 м. Дуже гарне і мальовниче місце. Тут можна гуляти як у невеликому парку. Багато зелені та квітів.
Лісова залізниця Viseu de Sus (Gara Mocăniței Viseu de Sus - Gara Căii Ferate Forestiere)
Координати на карті Google Maps: https://g.page/mocanitamaramures?share
Офіційний сайт: https://www.cffviseu.com/en/home/
Вузькоколійна лісова залізниця, довжиною 46 км. Ми приїхали перед 15 годиною і застали лише прибуття поїзда. Якщо ви хочете прокататись залізницею, то потрібно приїхати перед 9 годиною. Всі подробиці на офіційному сайті. Казати чи цікаво не можу, бо не вдалось проїхатись.
Сіґішоара – Sighișoara
Тихе і спокійне Румунське містечко. Ввечері людей можна застати лише в пабах, на вулицях майже нікого нема. Тут ми зупинились на ночівлю. І зранку погуляли вже при денному світлі. Приємний старий центр, і незвичайні Криті сходи.
Криті сходи – Scara acoperită (Сіґішоара – Sighișoara)
Координати на карті Google Maps: https://goo.gl/maps/MV2rbHeJS7kVZ7Jo7
Сходи ведуть до костьолу з центру міста. Поруч є і обхідна дорога, рекомендую спробувати пройтись і сходами і дорогою.
Брашов – Brașov
Склалось враження, що це туристичне містечко, багато ресторанчиків, вдень центральна площа наповнена людьми. Тут можна пообідати, якщо потрібно можна докупити продуктів у магазинах чи торговому центрі. Місто цікаве тим, що знаходиться прямо під горою, і вулички від центральної площі прямо впираються в гору, на якій, як напис Голівуд, стоїть великий напис Брашов. Найближче місто до замку Дракули (Замок Бран).
Цитадель Ришнов – Cetatea Râșnov
Координати на карті Google Maps: https://goo.gl/maps/5moWpJZDNbNQ6558A
Цитадель вдалось побачити з вікна автомобіля. По часу не встигали заїхати сюди. Якщо у вас подорож на 4 і більше днів, то ви можете встигнути сюди.
Замок Бран (Замок Дракули) – Castelul Bran
Координати на карті Google Maps: https://goo.gl/maps/xpWhpVrXLp7mC7ZUA
Офіційний сайт: http://www.bran-castle.com/
Замок у місті Бран називають замком Дракули, це найбільш туристичне місце на маршруті. Всередині замку не цікаво, просто кімнати, великий потік людей, ви йдете постійно у черзі, якщо затримаєтесь, то вас будуть підпихати у спину, задоволення ніяке. Єдине, що варте уваги – це верхня тераса та подвір’я замку, у цих місцях дійсно гарно. Також гарно прогулятись територією навколо замку, можливо, навіть після виходу з території обійти замок дорогою і подивитись на нього з іншого ракурсу. Вхід на територію замку знаходиться біля Primăria Bran (Міська рада).
Трансфагарашан – Transfăgărășan
7c — це номер дороги Трансфагарашан, саме так вона позначена на картах і дорожніх знаках. Трансфагарашан — це дорога через гірський перевал з мальовничими видами. Зазвичай такі дороги називають панорамними.
Координати на карті Google Maps: https://g.page/transfagarasan-ro?share
Офіційний сайт: https://www.transfagarasan.net/
Офіційна сторінка у Фейсбук: https://www.facebook.com/Transfagarasan
Це неймовірно гарна дорога. Тут знімався один з випусків програми Топ Гір. Ми заїжджали з півдня, ввечері. Мальовниче озеро з величезною бетонною дамбою. Вражає як природа, так і те, що створено руками людини. Далі серпантинна дорога вгору. На верху перевалу ми опинились близько 21 години, і побачили знак, про заборону руху у нічний час, але варіант лишатись там не розглядався, тому з порушуючи прийшлось їхати вниз.
Наступного дня ми повернулись, щоб проїхатись дорогою вдень. Так, з точки зору планування маршруту це вийшла велика помилка. Вдень дорога просто захоплює. Краєвиди, мости, тунелі, бетонні навіси над дорогою. Найвеселіше починається, коли на вузькій дорозі вам потрібно обігнати якийсь драндулет, що плететься попереду, але місця для обгону є. Принцип пересування такий: їдете, подобається місце – зупиняєтесь, зазвичай у всіх гарних місцях є місце для зупинки на узбіччі. Дорога панорамна, тому великого трафіку там нема. На самій верхній точці є велика стоянка і поруч озеро. Тут вартує зупинитись хвилин на 20.
Сибіу – Sibiu
Симпатичне, спокійне румунське містечко. Хороше місце для ночівлі.
Замок Корвінів – Castelul Corvinilor
Координати на карті Google Maps: https://g.page/castelulcorvinilor?share
Замок знаходиться трошки в стороні від маршруту, але він дуже гарний, варто їхати. Якщо попадете, що замок буде закритий, можна обійти його зліва і перелізши через невеликий паркан підійти ближче. Саме так робились фото, що нижче :) Перелазити (переходити) через паркан тут, румунам тільки не кажіть: https://goo.gl/maps/yVL3e4EoiqiLhnSGA
Restaurant WERK
Координати на карті Google Maps: https://goo.gl/maps/bAxKVApmTT8FbkB66
Якщо ви любите лофт, великі простори, то завітайте в цей ресторан. Не обов’язково щось замовляти, можна просто пройтись і подивитись.
Цитадель у місті Алба-Юлія – Cetatea Bastionară Alba Carolina (Alba Iulia)
Координати на карті Google Maps: https://goo.gl/maps/sqPoFRjns4YsUwQh7
Якщо встигнете попасти в цю цитадель, то поділіться враженнями, ми не встигли сюди заїхати.
Соляна копальня у місті Турда – Salina Turda
Координати на карті Google Maps: https://goo.gl/maps/SRPeXwxMdZ32E3xw5
Офіційний сайт: https://salinaturda.eu/?page_id=648&lang=en
Турда – це приклад того, як можна з колишньої соляної шахти зробити розважальний центр. Просто екскурсія шахтою, таке є у Польщі, поблизу Кракова у м. Величка. В Турді – це колесо огляду всередині шахти, мінігольф, різні ігри та атракціони, човни у підземному озері. У шахту рекомендую спускатись пішки, а вже підніматись можна ліфтом. Теж дуже рекомендую заїхати, подібне мені не зустрічалось до поїздки у Румунію.
Клуж-Напока – Cluj-Napoca
Найбільше місто на маршруті. У місті перебували тільки вночі, прогулянки ввечері було достатньо, щоб зрозуміти, що витрачати час на місто не дуже хочеться. Якось нічого особливого. Можливо прогуляюсь містом, коли буду вилітати з міжнародного аеропорту Клуж-Напока. З цього аеропорту є багато недорогих перельотів авіакомпанією WizzAir.
Звідси можна вже повертатись на кордон.
Якщо брати як ми проїжджали це маршрут, то ми його проїхали не оптимально. На лісову залізницю ми не попали, туди потрібно їхати зранку, а вже потім на інші точки інтересу. В Брані ми пішли в замок Дракули, на що пішло близько 40 хв., що не було варте того. На Трансфагарашан ми не встигли вдень, тому проїхали його ввечері, переночували у Сібіу і повернулись на перевал. Турду ми проїхали, переночували у Клуж-Напока і повернулись у копальню зранку.
Вирішуйте куди хочете попасти і ретельніше плануйте поїздку, це та частина Румунії, яка вас здивує. Ми за 4 дні ледь-ледь все встигли, одного дня ще точно не вистачило.