Тривалість: 4 дні
Орієнтовна відстань: 1250 км
Ночівель за кордоном: 3 ночівлі
Країни через які проходить маршрут: лише Румунія

Карта маршруту по Румунії, Трансільванія і Трансфагарашан

Мова

Великий відсоток населення розуміє і говорить англійською. Проблем з мовою не виникало. На вершині перевалу Трансфагарашан ми зустріли велосипедистів із Запоріжжя.

Валюта


У Румунії валютою є Румунські леї (код валюти RON). Найпростіше мати з собою банківську картку. З розрахунком карткою не пригадується проблем.
Весь маршрут ми проїхали без місцевої валюти, з карткою і готівкою в євро. Невелику суму грошей можете поміняти в готівку в містах. В кінці маршруту якщо у вас залишаться готівкові кошти можна заправитись, щоб не втрачати на курсовій різниці.

Перетин кордону

До першої точки маршруту найближче знаходиться пункт пропуску у Закарпатській області Солотвино-Сігету Мармацієй. Пункт пропуску невеликий, а перетин кордону відбувається через старий міст з дерев’яними балками і дерев’яним покриттям. Румунські прикордонники просять показати готівкові кошти, які маєте з собою.

Пункти пропуску на кордоні з Румунією:

 • Дякове-Халмеу (Закарпатська область)
 • Солотвино-Сігету Мармацієй (Закарпатська область)
 • Порубне-Сірет (Чернівецька область)
 • Рені – Молдова – Румунія (Одеська область) – від цього пункту пропуску до першої точки маршруту дуже далеко, при в’їзді з цієї сторони, рекомендуємо коригувати маршрут.

Пункти пропуску на карті та їх завантаженість можна переглянути на сайті Державної прикордонної служби України:
https://dpsu.gov.ua/ua/map

Платні дороги

В Румунії передбачено плату за дороги. Потрібно купити електронну віньєтку, це можна зробити на автозаправках Rompetrol, Petrom и OMV та у поштових відділеннях. Або купити її через інтернет на сайті: https://www.roviniete.ro/ru/

Віньєтка на 7 днів для легкового автомобіля буде коштувати € 3.

Детальніше про оплату доріг, обов’язкове обладнання в автомобілі та інші нюанси щодо проїзду країною читайте у статті про Румунію

Вартість палива у Румунії

Бензин € 1.245
Дизель € 1.256
Газ € 0.771

Веселий Цвинтар – Cimitirul Vesel

Координати на карті Google Maps: https://goo.gl/maps/TQ4k3FBWKDFLSEgj7

Цвинтар з кольоровими дерев’яними надгробками, на кожному написані дотепні тексти або вірші про життя цієї людини чи причини її смерті. Популярне туристичне місце. Цікаво, один раз побувати.

Вхід платний, але не дорогий.
Для огляду буде достатньо 30 хв – 1 год
З паркуванням автомобіля не виникає проблем, можна залишити автомобіль на вулиці де розташовано цвинтар або на сусідніх вулицях.
Веселий Цвинтар – Cimitirul Vesel Веселий Цвинтар – Cimitirul Vesel Веселий Цвинтар – Cimitirul Vesel

Монастир Барсана – Mănăstirea Bârsana

Координати на карті Google Maps: https://goo.gl/maps/48K79KULAuptgBNPA
Офіційний сайт: http://manastireabarsana.ro

Монастир, побудований з дерева. Найвища споруда – церква висотою 57 м. Дуже гарне і мальовниче місце. Тут можна гуляти як у невеликому парку. Багато зелені та квітів.

Вхід у монастир безкоштовний
40 хв – 1,5 год
Одразу біля головної дороги на повороті до монастиря є безкоштовний паркінг, ви побачите де всі залишають автомобілі, там і зупиняйтесь.
Монастир Барсана – Mănăstirea Bârsana Монастир Барсана – Mănăstirea Bârsana Монастир Барсана – Mănăstirea Bârsana Монастир Барсана – Mănăstirea Bârsana Монастир Барсана – Mănăstirea Bârsana Монастир Барсана – Mănăstirea Bârsana Монастир Барсана – Mănăstirea Bârsana Монастир Барсана – Mănăstirea Bârsana Монастир Барсана – Mănăstirea Bârsana

Лісова залізниця Viseu de Sus (Gara Mocăniței Viseu de Sus - Gara Căii Ferate Forestiere)

Координати на карті Google Maps: https://g.page/mocanitamaramures?share
Офіційний сайт: https://www.cffviseu.com/en/home/

Вузькоколійна лісова залізниця, довжиною 46 км. Ми приїхали перед 15 годиною і застали лише прибуття поїзда. Якщо ви хочете прокататись залізницею, то потрібно приїхати перед 9 годиною. Всі подробиці на офіційному сайті. Казати чи цікаво не можу, бо не вдалось проїхатись.

Проїзд залізницею коштує € 13-15 в залежності від сезону, також є дорожчі квитки в які входить харчування та напої.
9:00-15:00, перевіряйте з розкладом на офіційному сайті.
Безкоштовний на території станції, заїжджаєте у ворота і далі між коліями шукаєте місце де залишити автомобіль. Автомобілів багато, тому майте 5 хвилин запасу, щоб припаркуватись.
Лісова залізниця Viseu de Sus Лісова залізниця Viseu de Sus Лісова залізниця Viseu de Sus Лісова залізниця Viseu de Sus Лісова залізниця Viseu de Sus Лісова залізниця Viseu de Sus

Сіґішоара – Sighișoara

Тихе і спокійне Румунське містечко. Ввечері людей можна застати лише в пабах, на вулицях майже нікого нема. Тут ми зупинились на ночівлю. І зранку погуляли вже при денному світлі. Приємний старий центр, і незвичайні Криті сходи.

Ціна ночівлі в готелі € 25-35 за номер
Декількох годин буде достатньо, щоб прогулятись містом.
Місто маленьке, і ввечері знайти місце для авто не склало особливих проблем. Це було місце поруч з готелем, проста вулична стоянка. Якщо ви зберетесь прогулятись, то автомобіль можна залишити там де його запаркували і гуляти пішки, все близько.
Сіґішоара – Sighișoara Сіґішоара – Sighișoara Сіґішоара – Sighișoara Сіґішоара – Sighișoara Сіґішоара – Sighișoara Сіґішоара – Sighișoara Сіґішоара – Sighișoara Сіґішоара – Sighișoara
Десь дорогою можна зупинитись і подивитись на замок

Криті сходи – Scara acoperită (Сіґішоара – Sighișoara)

Координати на карті Google Maps: https://goo.gl/maps/MV2rbHeJS7kVZ7Jo7
Сходи ведуть до костьолу з центру міста. Поруч є і обхідна дорога, рекомендую спробувати пройтись і сходами і дорогою.

Криті сходи – Scara acoperită (Сіґішоара – Sighișoara) Криті сходи – Scara acoperită (Сіґішоара – Sighișoara) Криті сходи – Scara acoperită (Сіґішоара – Sighișoara)

Брашов – Brașov

Склалось враження, що це туристичне містечко, багато ресторанчиків, вдень центральна площа наповнена людьми. Тут можна пообідати, якщо потрібно можна докупити продуктів у магазинах чи торговому центрі. Місто цікаве тим, що знаходиться прямо під горою, і вулички від центральної площі прямо впираються в гору, на якій, як напис Голівуд, стоїть великий напис Брашов. Найближче місто до замку Дракули (Замок Бран).

Брашов – Brașov Брашов – Brașov Брашов – Brașov

Цитадель Ришнов – Cetatea Râșnov

Координати на карті Google Maps: https://goo.gl/maps/5moWpJZDNbNQ6558A
Цитадель вдалось побачити з вікна автомобіля. По часу не встигали заїхати сюди. Якщо у вас подорож на 4 і більше днів, то ви можете встигнути сюди.

Замок Бран (Замок Дракули) – Castelul Bran

Координати на карті Google Maps: https://goo.gl/maps/xpWhpVrXLp7mC7ZUA
Офіційний сайт: http://www.bran-castle.com/

Замок у місті Бран називають замком Дракули, це найбільш туристичне місце на маршруті. Всередині замку не цікаво, просто кімнати, великий потік людей, ви йдете постійно у черзі, якщо затримаєтесь, то вас будуть підпихати у спину, задоволення ніяке. Єдине, що варте уваги – це верхня тераса та подвір’я замку, у цих місцях дійсно гарно. Також гарно прогулятись територією навколо замку, можливо, навіть після виходу з території обійти замок дорогою і подивитись на нього з іншого ракурсу. Вхід на територію замку знаходиться біля Primăria Bran (Міська рада).

40 RON (€ 8,3) вхідний квиток
1.5-2 год буде достатньо, щоб погуляти біля замку та побувати всередині
За 100-300 метрів від входу є платні стоянки. Безкоштовно можна припаркуватись трошки проїхавши вхід на територію замку та об’їхавши його територію. Але ціна за стоянку була зовсім невеликою, тому, якщо економити час, то шукати безкоштовний варіант немає ніякого змісту.
Замок Бран (Замок Дракули) – Castelul Bran Замок Бран (Замок Дракули) – Castelul Bran Замок Бран (Замок Дракули) – Castelul Bran Замок Бран (Замок Дракули) – Castelul Bran Замок Бран (Замок Дракули) – Castelul Bran Замок Бран (Замок Дракули) – Castelul Bran

Трансфагарашан – Transfăgărășan

7c — це номер дороги Трансфагарашан, саме так вона позначена на картах і дорожніх знаках. Трансфагарашан — це дорога через гірський перевал з мальовничими видами. Зазвичай такі дороги називають панорамними.

Координати на карті Google Maps: https://g.page/transfagarasan-ro?share
Офіційний сайт: https://www.transfagarasan.net/
Офіційна сторінка у Фейсбук: https://www.facebook.com/Transfagarasan

Будьте уважні, дорога з листопада до червня закрита, точні дати відкриття дороги дивіться на офіційному сайті та на Фейсбук. Буває, що за поганих погодних умов дорогу теж можуть закрити. Проїзд дорогою у нічний час заборонений (з 21 год).

Якщо ви жодного разу не їздили вузькою гірською дорогою, то проїхатись Трансфагарашаном вам буде складно. Враховуйте це при плануванні подорожі

Це неймовірно гарна дорога. Тут знімався один з випусків програми Топ Гір. Ми заїжджали з півдня, ввечері. Мальовниче озеро з величезною бетонною дамбою. Вражає як природа, так і те, що створено руками людини. Далі серпантинна дорога вгору. На верху перевалу ми опинились близько 21 години, і побачили знак, про заборону руху у нічний час, але варіант лишатись там не розглядався, тому з порушуючи прийшлось їхати вниз.

Наступного дня ми повернулись, щоб проїхатись дорогою вдень. Так, з точки зору планування маршруту це вийшла велика помилка. Вдень дорога просто захоплює. Краєвиди, мости, тунелі, бетонні навіси над дорогою. Найвеселіше починається, коли на вузькій дорозі вам потрібно обігнати якийсь драндулет, що плететься попереду, але місця для обгону є. Принцип пересування такий: їдете, подобається місце – зупиняєтесь, зазвичай у всіх гарних місцях є місце для зупинки на узбіччі. Дорога панорамна, тому великого трафіку там нема. На самій верхній точці є велика стоянка і поруч озеро. Тут вартує зупинитись хвилин на 20.

проїзд дорогою безкоштовний
щоб все роздивитись і помилуватись рекомендуємо виділити 4-8 годин
безкоштовний на всіх майданчиках та узбіччях

Трансфагарашан – Transfăgărășan Трансфагарашан – Transfăgărășan Трансфагарашан – Transfăgărășan Трансфагарашан – Transfăgărășan Трансфагарашан – Transfăgărășan Трансфагарашан – Transfăgărășan Трансфагарашан – Transfăgărășan Трансфагарашан – Transfăgărășan Трансфагарашан – Transfăgărășan Трансфагарашан – Transfăgărășan Трансфагарашан – Transfăgărășan Трансфагарашан – Transfăgărășan Трансфагарашан – Transfăgărășan

Сибіу – Sibiu

Симпатичне, спокійне румунське містечко. Хороше місце для ночівлі.

€ 20-30 за номер за ніч
щоб прогулятись містом вам вистачить 2-х годин
не складно знайти безкоштовне місце для стоянки
Сибіу – Sibiu Сибіу – Sibiu Сибіу – Sibiu Сибіу – Sibiu Сибіу – Sibiu Сибіу – Sibiu

Замок Корвінів – Castelul Corvinilor

Координати на карті Google Maps: https://g.page/castelulcorvinilor?share

Замок знаходиться трошки в стороні від маршруту, але він дуже гарний, варто їхати. Якщо попадете, що замок буде закритий, можна обійти його зліва і перелізши через невеликий паркан підійти ближче. Саме так робились фото, що нижче :) Перелазити (переходити) через паркан тут, румунам тільки не кажіть: https://goo.gl/maps/yVL3e4EoiqiLhnSGA

вхід, мабуть, платний, але ввечері ми просто перейшли (переступили) через паркан
30-40 хв, якщо не заходити у ресторан, що поруч
безкоштовний на вулицях навколо, також є з’їзди з дороги, що біля входу в замок, можна зупинитись і там.
Замок Корвінів – Castelul Corvinilor Замок Корвінів – Castelul Corvinilor

Restaurant WERK

Координати на карті Google Maps: https://goo.gl/maps/bAxKVApmTT8FbkB66

Якщо ви любите лофт, великі простори, то завітайте в цей ресторан. Не обов’язково щось замовляти, можна просто пройтись і подивитись.

Restaurant WERK — Румунія Restaurant WERK — Румунія Restaurant WERK — Румунія Restaurant WERK — Румунія Restaurant WERK — Румунія Restaurant WERK — Румунія

Цитадель у місті Алба-Юлія – Cetatea Bastionară Alba Carolina (Alba Iulia)

Координати на карті Google Maps: https://goo.gl/maps/sqPoFRjns4YsUwQh7

Якщо встигнете попасти в цю цитадель, то поділіться враженнями, ми не встигли сюди заїхати.

Соляна копальня у місті Турда – Salina Turda

Координати на карті Google Maps: https://goo.gl/maps/SRPeXwxMdZ32E3xw5
Офіційний сайт: https://salinaturda.eu/?page_id=648&lang=en

Турда – це приклад того, як можна з колишньої соляної шахти зробити розважальний центр. Просто екскурсія шахтою, таке є у Польщі, поблизу Кракова у м. Величка. В Турді – це колесо огляду всередині шахти, мінігольф, різні ігри та атракціони, човни у підземному озері. У шахту рекомендую спускатись пішки, а вже підніматись можна ліфтом. Теж дуже рекомендую заїхати, подібне мені не зустрічалось до поїздки у Румунію.

40 RON (€ 8,3) вхідний квиток
2-3 години або більше, якщо захочетеся покататись на атракціонах
безкоштовна стоянка біля входу у копальню
Соляна копальня у місті Турда – Salina Turda Соляна копальня у місті Турда – Salina Turda Соляна копальня у місті Турда – Salina Turda Соляна копальня у місті Турда – Salina Turda Соляна копальня у місті Турда – Salina Turda Соляна копальня у місті Турда – Salina Turda Соляна копальня у місті Турда – Salina Turda Соляна копальня у місті Турда – Salina Turda Соляна копальня у місті Турда – Salina Turda Соляна копальня у місті Турда – Salina Turda Соляна копальня у місті Турда – Salina Turda Соляна копальня у місті Турда – Salina Turda Соляна копальня у місті Турда – Salina Turda

Клуж-Напока – Cluj-Napoca

Найбільше місто на маршруті. У місті перебували тільки вночі, прогулянки ввечері було достатньо, щоб зрозуміти, що витрачати час на місто не дуже хочеться. Якось нічого особливого. Можливо прогуляюсь містом, коли буду вилітати з міжнародного аеропорту Клуж-Напока. З цього аеропорту є багато недорогих перельотів авіакомпанією WizzAir.

€ 20-30 за номер за ніч
декілька годин, в залежності від бажання, можна поїсти
Місто не маленьке, з місцем для паркування можуть бути проблеми, тому краще бронювати готель поруч з яким буде місце.
Клуж-Напока – Cluj-Napoca Клуж-Напока – Cluj-Napoca

Звідси можна вже повертатись на кордон.

Цілком реально проїхати цей маршрут у зворотну сторону, це вже як забажаєте.

Якщо брати як ми проїжджали це маршрут, то ми його проїхали не оптимально. На лісову залізницю ми не попали, туди потрібно їхати зранку, а вже потім на інші точки інтересу. В Брані ми пішли в замок Дракули, на що пішло близько 40 хв., що не було варте того. На Трансфагарашан ми не встигли вдень, тому проїхали його ввечері, переночували у Сібіу і повернулись на перевал. Турду ми проїхали, переночували у Клуж-Напока і повернулись у копальню зранку.

Вирішуйте куди хочете попасти і ретельніше плануйте поїздку, це та частина Румунії, яка вас здивує. Ми за 4 дні ледь-ледь все встигли, одного дня ще точно не вистачило.