Балкани (частина 2)
- TitleColor: #FFFFFF
- DateColor: #ffffff
- TitleOnImg: Yes
- SizeFont: 48
В цю частину увійшли Чорногорія, Боснія і Герцоговина, Хорватія.
Міста, паромна переправа, відпочинок на морі, національні парки, водоспади і забуті об'єкти
Маршрут
Було у першій частині:
Проїзд Угорщиною –
Белград, Сербія –
Белградська фортеця –
Храм святого Сави –
Скоп'є –
Каньйон Матка –
Доісторичне поселення в бухті Кісток –
Охрид, Північна Македонія –
Переїзд Албанію –
Тірана, Албанія –
Шкодер, Албанія –
Озеро Коман, Албанія –
у другій частині:
Будва, Чорногорія –
Котор, Чорногорія. Паромна переправа –
Дубровнік, Хорватія –
Острів Локрум, Хорватія –
Мостар, Боснія і Герцоговина –
Закинута санна траса біля Сараєво –
Сараєво, Боснія і Герцоговина –
Спліт, Хорватія –
Крка, національний парк з водоспадами, Хорватія –
Задар, Хорватія –
Плітвіцькі озера
Будва, Чорногорія
Курортне, гамірне місто, головний курорт Чорногорії. Вночі з набережної чути дискотеки, вдень все місто на морі, а ввечері оживає життя в ресторанчиках на набережній. В порту стоїть багато яхт. Українців в Чорногорії добре знають. Місцеве населення добре розуміє російську мову і, навіть, говорять нею, з англійською теж проблем немає. Жодних проблем з мовою не виникає.
Котор, Чорногорія. Паромна переправа
Координати на карті Google Maps: https://goo.gl/maps/aaJY4vzZ6uGGyAzB9
Офіційний сайт: http://ferry.co.me/
Котор — симпатичне містечко Чорногорії. Можна прогулятись містом, набережною, піднятись у фортецю, звідти відкривається гарний вид на весь залив. З Котору ходять екскурсії у «Голубі печери», в яких дуже приємно купатись, коли навколо прозора синьо-голуба вода.
Дубровнік, Хорватія
Одне з найвідоміших туристичних міст Хорватії. Не знаючи де пляжі ви їх так просто не знайдете. Є пляжі, які вирізані в скелях і дуже маленькі. Вдень і ввечері маса туристів прогулюється старим містом, фотрецею, вона знаходиться у східній частині. Старе місто дійсно вражає, вулиці викладені камінням, в одному кольорі зі стінами будівель. Житло у Дубровніку дороге. З Дубровніка можна поїхати на острови, що знаходяться поруч.
- Невеличка стоянка, можливо на парку годин там можна зупинитись місце стоянки на Google Maps
- Підземний гараж недалеко від старого міста гараж на Google Maps
- Ще одне місце стоянки біля старого міста паркувальний майданчик на Google Maps
- Місце для стоянки в порту на Google Maps
Острів Локрум, Хорватія
Одним з найвідоміших островів поблизу Дубровніка є Локрум. Пляжі прямо у відкритому морі, островом прогулюються різні птахи та тварини. Один день можна сміливо провести на острові, а ввечері повернутись у місто. Також острів відомий своїм нудистським пляжем, який знаходиться на східній стороні острова.
Мостар, Боснія і Герцоговина
Відомий на весь світ міст. Найкращий час для того, щоб подивитись на міст 7-8 ранку, в цей час там взагалі немає людей. Ввечері під мостом збирається молодь, це місце тусовки. Бувають вечори, коли грають діджеї. Вдень на мосту толпи туристів. Щоб не витрачати зайвий час краще шукати готель з власною парковкою. Щоб попасти ввечері і зранку варто зупинятись на ночівлю, але якщо будете проїздом вдень, то 1.5 години буде достатньо для прогулянки містом.
Закинута санна траса біля Сараєво
Поблизу Сараєво є закинута санна траса. Цікавий об'єкт з олімпійських ігор минулого сторіччя. Бетонний жолоб для санок та бобслею, в жолобі йдуть металеві трубки для охолодження. Нажаль, це все у занедбаному стані, можна зустріти, як велосипедисти катаються жолобом. Заїхати на декілька годин і просто уявити як тут все було в зимку — цікаво. В Україні є діюча санна траса поблизу Кременця (Тернопільска область), але в ній жолоб дерев'яний. Траса на картах Google
Також до траси можна добратись канатною дорогою. Офіційний сайт: https://www.zicara.ba/en
Нижня станція канатної дороги «Сараєво» на картах Google
Сараєво, Боснія і Герцоговина
Центр міста старовинний, низькоповерхова забудова, багато торгівлі, невеличких кафе, які з вигляду трошки сумнівної якості. Для прогулянки було достатньо декількох годин. Багато мечетей різного віку. Сараєво дуже добре дає зрозуміти про Боснійський народ, додає розуміння їх культури. Особливих вражень ви не отримаєте, але прогулянка цікава.
Спліт, Хорватія
Мабуть, найбільш жваве місто серед курортів Хорватії. Велике старе місто, вуличками якого приємно бродити. Вдень широкі пляжі, ввечері набережна, яка просто гуде. Дуже багато різноманітних кафе та ресторанчиків. Навіть пізно ввечері тут хочеться присісти за столик і не йти спати :) Обов'язково приїжджайте у це місто на декілька днів.
Сайт про стоянки і гаражі у Спліті: https://www.splitparking.hr
Безкоштовні:
Marjanski put 4, Split
Slobode ulica 18, Split
Slobode ulica 5, Split — кути перехресття
Ulica Hrvatske Mornarice 12, Split — Park Mladezi — 1.5 km до центра, велика стоянка, стоянка на картах Google
Крка, національний парк з водоспадами, Хорватія
В Інтернеті можна знайти безліч фотографій цього місця, але що і як там робити мало де описано. Обов'язково візьміть з собою плавки і купальники, поблизу одного з водоспадів можна купатись. Приїхавши на стоянку, яка безкоштовна, але в сезон буває важко знайти місце. Купіть квиток і сідайте в автобус національного парку, який підвезе ближче до каскадів водоспадів. Офіційний сайт: http://www.np-krka.hr/en/
Задар, Хорватія
Плітвіцькі озера
Це неймовірно гарні озера, водоспати, місточки якими можна пройти, переправи і т.п. Плануйте поїздку так, щоб у вас був запас часу, якщо ви захочете затриматись.
Актуальні ціни національного парку: https://np-plitvicka-jezera.hr/
Якщо ви хочете заглянути парк (безкоштовно), то зі сторони дороги можна вільно зайти, невідомо чи це легально, але як такими доріжками користувались інші люди. Координати однієї з них:
44°54'06.5"N 15°36'44.1"E При такому візиті ви не зможете скористатись паромними переправами через озера і автомобільними поїздами, щоб швидше добратись від входу до озера. Пам'ятайте, що скориставшись таким способом входу ви дієте на власний страх і ризик. 27 євро варті тої краси, яку ви побачите! :)