Тривалість: 4-7 днів (~9 год. в дорозі в одну сторону, від кордону)
Орієнтовна відстань: 1600 км
Ночівель за кордоном: 3-6 ночівлі
Країни через які проходить маршрут: Польща або Словаччина, ЧехіяМаршрут через Словаччину на Google Maps: https://goo.gl/maps/6hq33dH2fF2VKP957

Мова

Великий відсоток населення розуміє і говорить англійською. Проблем з мовою не виникало.

Валюта


У Польщі валюта — Польський злотий (код валюти PLN), у Словаччині Євро, у Чехії — Чеська крона (код валюти CZK). Найпростіше мати з собою банківську картку. З розрахунком карткою не пригадується проблем.
Невелику суму грошей можете поміняти в крони. В кінці маршруту якщо у вас залишаться готівкові кошти можна заправитись, щоб не втрачати на курсовій різниці.

Перетин кордону

Для перетину кордону підійдуть пункти пропуску поблизу польського автобану А4 або будь-який з пунктів пропуску у Словаччину.

Пункти пропуску на кордоні з Польщею:

  • Краковець-Корчова (Львівська область)
  • Шегині-Медика (Львівська область)
  • Грушів-Будомєж (Львівська область)

Пункти пропуску на кордоні з Словаччиною:

  • Малий Березний - Убля (Закарпатська область)
  • Ужгород - Вишнє-Нємецьке (Закарпатська область)

Пункти пропуску на карті та їх завантаженість можна переглянути на сайті Державної прикордонної служби України:
https://dpsu.gov.ua/ua/map

Платні дороги Польщі

У Польщі платні певні ділянки доріг. Зазвичай на в'їзді на таку ділянку і на виїзді з неї є пункти оплати. Дорогою у Прагу потрібно буде проїхати одну платну ділянку автобана А4 — Краків - Катовіце (Kraków – Katowice).
Вартість проїзду даної ділянки для легкового автомобіля становить 10+10PLN (оплата на в'їзді і на виїзді), тобто загалом близько 5.6 євро.

Детальніше про оплату доріг, обов’язкове обладнання в автомобілі та інші нюанси щодо проїзду країною читайте у статті про Польщу

Платні дороги Словаччині

У Словаччині передбачена оплата за користування дорогами. Не всі дороги платні, але для проїзду з України у Чехію найшвидше їхати платними дорогами. Оплата здіснюється шляхом купівля він'єтки.
Вартість він'єтки на 10 днів для легкового автомобіля становить 10 євро. Купити електронну він'єтку можна на сайті: https://eznamka.sk/selfcare/purchase/

Детальніше про оплату доріг, обов’язкове обладнання в автомобілі та інші нюанси щодо проїзду країною читайте у статті про Словаччину

Платні дороги Чехії

У Чехії передбачена оплата за користування дорогами. Не всі дороги платні, але для проїзду з Польщі або Словаччини у Прагу найшвидше їхати платними дорогами. Оплата здіснюється шляхом купівля він'єтки.
Вартість він'єтки на 10 днів для легкового автомобіля становить 310 CZK (€ 12.5). Купити він'єтку можна майже на всіх АЗС. Якщо ви заїдете на платну ділянку, то до першої АЗС ви зможете доїхати безоплатно.
При в'їзді з Польщі, то придбати він'єтку можна тут: https://goo.gl/maps/fkHmRq4vqe68Tnu3A
Детальніше про оплату доріг, обов’язкове обладнання в автомобілі та інші нюанси щодо проїзду країною читайте у статті про Чехію

Вартість палива у Польщі

Бензин € 1.262
Дизель € 1.27
Газ € 0.695

Вартість палива у Словаччині

Бензин € 1.262
Дизель € 1.27
Газ € 0.695

Вартість палива у Чехії

Бензин € 1.262
Дизель € 1.27
Газ € 0.695

Паркування у Празі

Прага розділена на зони паркування. Синя зона – тільки для резидентів, фіолетова – змішана зона, може використовуватись як резидентами так і гостями після оплати за паркування, оранжева зона – для короткотермінового паркування (зазвичай максимум 2 години) і зелена зона – це довготермінові паркінги P+R (Park and Ride) та K+P (парковик для висадки людей на метро або залізницю).

Можна безкоштовно залишити авто за межами платного паркування, перевірене місце є у районі Chodov, в 10 хвилинах від станції Chodov червоної гілки метро, якою можна приїхати прямо в центр. Якщо не знайдеться місця тут, то поруч є інші стоянки. Місце на Google Maps: https://goo.gl/maps/cdjGPPaByMDJbj9u8


Подробиці про паркування в Празі в статті про Чехію

На карті, за цим посиланням можна переглянути конкретні вулиці, з якого боку вулиці яка зона паркування.
https://en.mapy.cz/zakladni

Карта зон паркування у Празі (англійською)


Прага - метро в Празі

Центр Праги

Гуляти містом безкоштовно
8 год – 2 дні

Вдень або ввечері перейдіть через Карлів міст і прогуляйтесь вздовж річки. Можна натрапити на гарні види міста і на лебедів.

Прага ввечері, подорожі на автомобілі в Прагу

«Поворотна голова Франца Кафки» — скульптура німецькомовного письменника Франца Кафки.

Кафка Прага на автомобілі

Прага Прага
Прага вечірній вид на місто

Є у Празі цікаве місце, де не зустрінеш дуже багато туристів — найвужча вулиця. Цією вуличкою може пройти лише одна людина, тому на вході з кожного боку встановлили світлофор. Потрібно тобі пройти, підходиш, натискаєш кнопку і чекаєш поки загориться зелене світло. Туди класно прогулятись ввечері.

Прага вузька вулиця Прага вузька вулиця

Ресторан Vytopna Railway

Ще одним дуже цікавим і нетиповим місцем у Празі є Vytopna Railway Restaurant. Їх у Празі є два, фотографії, що нижче з закладу, який знаходиться за адресою Wenceslas Square 56, Prague 1. Суть закладу в тому, що всі напої вам за столик привозить залізниця. Все як насправді, стрілки, що автоматично переключаються, локомотив, що тягне за собою вагони. Поїзд заїжджає до вас на стіл, ви знімаєте бокали з напоями і він заднім ходом виїжджає, переключається стрілка на магістральній колії і поїзд рушає вперед, об'їжджаючи все кафе до бару на нове завантаження. Якщо ви довго будете забирати замовлення з вагонів, то локомотив свистить і блимає світлом. Це дуже захопливо. Сидиш, а поряд з тобою проїжджають поїзди, які розвозять замовлення на сусідні столки. Попасти у заклад не просто, найкраще забронювати столик заздалегідь, якщо ж цього не зробити, то в черзі можна простояти від 20 хв і до години. Під час відвідання цього ресторану, на чергу пішло 20 хв.


Середня ціна ля Праги
черга на вхід 20 хв – 1 год
Ресторан Vytopna Railway - в Прагу на авто Ресторан Vytopna Railway - в Прагу на авто Ресторан Vytopna Railway - в Прагу на авто Ресторан Vytopna Railway - в Прагу на авто

Новий рік у Празі

Двічи вдалось зустріти Новий рік у Празі. І це одне з тих міст, які можна рекомендувати для зустрічі Нового року. Дуже гарна ялинка, різв'яний ярмарок, глінтвейн. О 12 ночі багато хто виходить на набережну, щоб запускати салюти і ракети. Все русло ріки вкривається димкою від піротехніки. У парку на горі над річкою в цей час стає небезпечно, оскільки нетверезі люди починають запускати феєрверки аби-як, швидка допомога чергує багато де.

Наступного дня о 18 годині (1 січня) відбувається міській салют. Його запускають з гори над річкою. Все місто з дітьми виходить на набережну, щоб подивитись це дійство. З 2017 року феєрверк відбувається під музику, яку транслюють по радіо. На набережній ставлять звукові колонки, які транслюють музику.

Новий рік у Празі Феєрверк у Празі на новий рік Феєрверк у Празі на новий рік

Замок Карлштейн

Вхід на територію безкоштовний, всередину — платний від 220 крон
2-4 год
Одразу біля головної дороги перед поворотом до замку платний пракінг. Безкоштовний варіант — біля залізничної станції.

Якщо ви приїхали на автомобілі у Прагу, то варто поїздити околицями Праги, а не тільки гуляти містом. Поблизу праги є багато гарних замків. Один з них — це Карлштейн (Hrad Karlštejn). Замок на Google Maps. Біля самого замку платний паркінг. Якщо у вас є більше часу і ви не хочете паркуватись на платному, то можна безкоштовно стояти поблизу залізничної станції (місце на Google Maps)

Замок Карлштейн - Чехія на автомобілі Замок Карлштейн - Чехія на автомобілі Замок Карлштейн - Чехія на автомобілі Замок Карлштейн - Чехія на автомобілі

Замок Krivoklat

Навколо замку можна вільно гуляти
1-3 год
Одразу біля головної дороги є місце для парковки.

Krivoklat Castle — ще один дуже гарний замок недалеко від Праги. Можна попасти в нього у той самий день, що і у Карлштейн. Навпроти замку є пагорб, на який веде доріжка, з нього можна зробити класні фото. Замок на карті

Замок Krivoklat - автомобілем в Чехію Замок Krivoklat - автомобілем в Чехію Замок Krivoklat - автомобілем в Чехію

Костніца в Седліце, Кутна Гора

Вхід платний 90 CZK (3.3 €)
1 год
На вулицях міста можна знайти місце

Готичний костел кінця 14 століття, включає верхню каплицю та підземну костну. Дуже незвичне місце, елементи інтер'єру зроблені з кісток, гори кісток і т.п. Але не моторошно. Костніца на карті

Костніца в Седліце, Кутна Гора Костніца в Седліце, Кутна Гора Костніца в Седліце, Кутна Гора Костніца в Седліце, Кутна Гора Костніца в Седліце, Кутна Гора на авто Костніца в Седліце, Кутна Гора на авто Костніца в Седліце, Кутна Гора на авто Костніца в Седліце, Кутна Гора на авто

Завод та музей Шкода (Skoda)

Вхід платний 260 CZK (9.55 €), обов'язкове бронювання
4 год
Безкоштовний

Головний завод Шкода знаходиться у місті Млада Болеслав. Тури на завод потрібно бронювати за декілька днів. У різдвяний період завод зупиняють і потім для відновлення роботи потрібен день, тому після Нового року попасти в музей можна після 3-4 січня. Для візиту вам видадуть каску, спеціальні халати, зберуть у групу і мікроавтобусом привезуть на територію заводу. Фотографувати на заводі заборонено. Тур починається з цехів штампування металу, далі цехи зварювання, які вражають, адже все роблять роботи, люди лише налаштовують цих роботів і контролюють їх роботу. В цех зборки не завжди можна попасти. Якщо найближчим часом планується випуск нової моделі, то в цех зборки вас не проведуть. Загалом завод величезний, між цехами вас будуть возити мікроавтобусом. Працівники між цехами їздять теж на автомобілях. Неймовірно цікаво!
Бюро ексурсій та вхід в музей на карті
Інформація про тури на завод (англійською)

Фотографій з заводу немає у зв'язку з забороною фотографування. Музей теж цікавий, можна побачити автомобілі всіх часів. Остання фотографія — вся лінійка логотипів виробника.

Завод та музей Шкода (Skoda) - автомобілем по Чехії Завод та музей Шкода (Skoda) - автомобілем по Чехії Завод та музей Шкода (Skoda) - автомобілем по Чехії Завод та музей Шкода (Skoda) - автомобілем по Чехії Завод та музей Шкода (Skoda) - автомобілем по Чехії Завод та музей Шкода (Skoda) - автомобілем по Чехії Завод та музей Шкода (Skoda) - автомобілем по Чехії Завод та музей Шкода (Skoda) - автомобілем по Чехії Завод та музей Шкода (Skoda) - автомобілем по Чехії Завод та музей Шкода (Skoda) - автомобілем по Чехії

Якщо ви вже на автомобілі у Празі, то сплануйте поїздку так, щоб подивитись не тільки місто. Якщо захочете попасти у автеничне Чеське містечко, то місцеві рекомендують Ческі-Крумлов (Český Krumlov). До нього не близько, 170 км, тому не факт, що оптимально планувати його відвідання під час поїздки у Прагу.